GİRİŞ YAP

‘Hadi’leriniz bol olsun, Jüpiter İkizlerde!

 • Kübranur Tokgöz Kübranur Tokgöz
 • 15 Mayıs 2024

Jüpiter’in en günümüze kadar ki en son ikizler burcu transiti 11 Haziran 2012 yılındaydı. 

2012 yılının ikinci yarısı ve 2013 yılının ilk yarısını şöyle bir hatırlamaya çalışın bakalım neler var oralarda. 

Her zaman söylediğimiz gibi aynı şeylerin olacağını beklemeyin ancak bazı benzer enerjilerden/gündemlerden söz edebiliriz. 

Bugüne geri döndüğümüzde Jüpiterin, tanrıların tanrısı Zeus’un çok kudretli nitelikleri anlatılır mitolojide. Astrolojide ise genişleme prensibini anlattığı için bolluk ve bereketle özdeşleştirilmiştir. İlgilendiği konularla ilgili bir abartma eğilimi söz konusudur, ‘ilgilendiği konu’ kısmı burada neyin artıp bollaşacağı noktasında önemli. 

26 Mayıs itibariyle ilgi alanı ikizler burcunun ifade ettiği konular üzerinden şekillenecek, bu konular ise; iletişim, haberleşme, her türlü aracılık faaliyetleri, zihinsel konular, taşımacılık, çeşitli bağlantı ve aktarmayı anlatan her türlü konu, eğitim, bilgi, yazı-çizi işleri, ticaret, iletişim araçları diyebiliriz. 

O halde önümüzdeki bir yıl bu konularda standartların üzerinde gündemlerimiz olabilir.


 • Eğitim konularından çokça konuşabiliriz, yeni müfredatlar ya da Milli eğitim bakanlığından özellikle ilk ve orta öğrenime dair güncellemeler gelebilir. Uzaktan eğitim, eğitim saat ve niteliğinde bazı değişimler, sınavlarla ilgili de yeni düzenlemeler ya da gündemi meşgul edecek konularla muhattap olabiliriz. Yapay zeka özellikle eğitimde önemli bir yer edinebilir. 


 • Taşımacılık konusu üzerinden kargo, nakliye, gümrükler, kargo uçakları ya da gemileri üzerine de çokça yeni gündem, gelişme söz konusu olabilir. 


 • Uluslararası bazı ticari anlaşma ve işbirliklerini çok konuşacağız, bazı ticaret yollarını ve boğazlarını da konuşabiliriz. 

 

 • İletişim araçları, telekominikasyon şirketleri, Sosyal medya kanalları üzerinde de çokça yeni gündeme ahit olabiliriz. Yeni bir sosyal ağ gelebilir. Kişisel bilgilere dair çok daha fazla güvenlik önlemi alınması da gerekecek, verilerin çalınması ve çeşitli ifşalar/hacklenmeler söz konusu olabilir.


 • Özellikle bu dönemde haberlere karşı daha temkinli olmak gerekecek, dezanformasyon yasası gereği sosyal medya paylaşımları çokça can sıkıcı sonuçlar doğurabilir. 


 • Gazeteciler, akademisyenler, hukukçular, din adamları gündemin öne çıkanları olabilir. Özellikle KHK’lılar için bazı güncellemeler olabilir. Yargı süreci devam eden bu guruba ait kişiler için de bazı gelişmeler olabilir. 


 • Ülkemizdeki ve tüm dünyadaki azınlıklar/sığınmacılar konusunda dünyaca yepyeni düzenlemeler yapmak istenebilir. Sığınmacılar için pek de iyimser gelişmeler olacağını sanmıyorum.


 • Ticaret bakanlığından ekonomiyi iyileştirme niyetiyle gelecek sürpriz adımlar olabilir. Kobilere destekler sunulabilir, işkur da yeni gündemimizi meşgul edebilir. 


 • Yayıncılık, basın ve medya alanında bazı konkordato, iflaslar, dükkanı kapatıp gitmeler olabilir. Bazı eğitim kurumları özellikle özel okullar içinde veda zamanı olabilir. Teknolojiye ve güncele ayak uyduramayanlar ‘benden buraya kadar siz devam edin’ diyecekler. 

Sürecin en kritik zamanları elbette Zeusun babasıyla kavga edeceği o tarihler; 


19 Ağustos Jüpiter-Satürn Karesi. 

Üstelik burada Jüpiter yanında Mars ile hareket ediyor, bu tarih civarı çok konuşulacak şeyimiz olacak. Liderler, haberler, ekonomi, spekülasyonlar, hırsızlıklar, istila-işgal, kitleleri etkileyecek gündemler. Yaklaşırken yine konuşuruz ancak dünya çapında hortumlanacak bankalar, ortaya çıkabilecek yolsuzluklar demenden geçemeyeceğim. Protestoları, bazı grupların mücadelesini ve eğitim kurumları-öğrencilere dair gündemleri de ekleyeyim. Son olarak radikal eylemlerde bulunacak kişiler olabilir bu dönemde tamam susuyorum :)

24 Aralık 2. Jüpiter- Satürn Karesi. 

Bu tarihte yine kavgaya tutuşacak olan Jüpiter ve Satürn, Mars’ın da Aslandaki geri hareketiyle enterasan gündemlerin habercisi. Yaklaşırken detaylı konuşuruz ancak bugünden Anayasaya ve anayasa mahkemesi, devlet yönetimi, bürokrasi, yargıya dair konular diyelim. 

Daha çokça şey konuşabiliriz genel etkilerine dair de bu kadarı şimdilik yeterli. 

Bireysel etkilerine gelecek olursak;

Hayatlarımıza ikizler burcunun kestiği deneyim alanında hız, yoğunluk, fazlaca gündem getirmesi söz konusu olacak. Ancak altını çizmek isterim ki bu Jüpiter transiti hayatımıza kolaylıkla süper şeyler getirmeyebilir, bu konuda coşturulan beklentilerinizi sonrasında hayal kırıklığı yaşanmayacak bir seviyeye hemen çekmelisiniz. Bu süreçte 'aklımızı kullanarak' hayatımızda fırsatlar yaratmak daha potansiyel olacaktır. 

Jüpiter burada kendi potansiyelini rahatça ortaya koymakta zorlanacağı bir asaletteyken yani yeterince güçlü bir nitelik ortaya koyamayacakken, Satürn ile kareleri onu iyice baskılayacaktır. Keza giriş haritasındaki durumu da yine çok rahat bir zemin sunmuyor.

Bu süreçte önemli ve değerli gördüğüm yanı ise düşüncelerimizi ifade eden Merkür tarafından düzenleneceği, bu eğer düşüncelerimizi odaklayabileceğimiz ve konsantrasyon geliştirebileceğimiz bir konumuz olursa onunla ilgili derinleşmeyi, uzamanlaşmayı, konuyu çokça geliştirip Satürn kareleriyle beraber tezahür ettirmeye destekleyebilir. Yani manifestlemek ve manifestlerimizi gerçekleştirmek için destekleyici bir süreç ama dediğim gibi adece düşünerek değil pratikte uygulamaya sokarak. 

Süreci tamamında yüzeysellik ve dağılma problemi ciddi sıkıntı yaratabilir, elimiz bomboş çıkmamak adına sizin için önemli/öncelik olan mesele üzerinde yoğunlaşın. 

Burçlar özelinde ise ;


Koç: Ticaret, eğitim, iletişim ve yolculukların çokça artacağı bir dönem olabilir. Online ya da yurtdışı bağlantılı girişimler yapabilir ya da eğitim süreçlerine dahil olabilirsiniz. Zihinsel anlamda çokça yoğun olacaksınız, kafanızda binbir tilki dönerken tilkilerin hangisi iyi hangisi hırsız ayırt etmek lazım. Zamanızı çalmaya gelen tilkileri gözlemleriniz sonucunda yakalayıp uğurlayabilirsiniz. Bolca gezin, görün ve deneyimlerinizi oturup gözden geçirin. 

Gereksiz konularla meşguliyet yaratmadan, kişisel gelişiminize yarayacak konulara ağırlık vermeye çalışın. Dil öğrenmek, bir düşünüceyi uygulama yoluyla gelişmek yani pratiğe dökmek, inançlarınızı yeniden rasyonel bir zeminde ele almak güzel olabilir. Çevremizdeki dedikodularla zaman harcamayın, boş konuşamlara kulak asmayın. Düşüncelerinizi hayata geçirmek, geliştirmek için destekleyici bir zaman. 19 Ağustos ve 24 Aralık civarı günler kritik tarihler, buralarda daha dikkatli olmak lazım.

Boğa: Finansal konular, size ait olan her türlü kaynak, değerleriniz, yetenekleriniz, destekleriniz, donanımınız önümüzdeki 1 yıllık süreçte çokça gündeminizi meşgul edebilir. Bu konularda bir genişlemeden söz edebiliriz. Yani her türlü kaynaklarınızın artması muhtemel. Kimileriniz için maddi kaynaklarda bir artış kimileriniz içinse özdeğer ve donanım için bunu söyleyebiliriz. Bu beraberinde bir özgüveni de getirebilir. Başkalarının kaynaklarından fayda görebilirsiniz. 

Ancak Jüpiter’in durumu çok rahat değil, dolayısıyla finansal konularda dikkatli kararlar almak yıl boyunca önmeli olacak. 2 kere aldığınız desteğin üçüncüde de geleceğini sanıp kendinizi yönetmekte zorlancağınız borç ya da koşulların içine sokmamaya çalışın. Bu süreç fazlaca harcama da yaptırabilir. Burada değerli olansa finansal durumunuzu ve donanımızı yetenekleriniz - yaratıcığınız üzerinden çokça geliştebileceğiniz. Ne istiyorsunuz ona karar verin ve mümkünse sadece onunla ilgilenin, uygulamaya sokun. 19 Ağustos ve 24 Aralık civarı günler kritik tarihler, buralarda daha dikkatli olmak lazım.

İkizler: 1 yıl boyunca burcunuzda ağırlayacağınız Jüpiter elbette deneyimlerinizi, hareketlerinizi artıracak. Birçok alanda çokça gündeminiz olacağını söylemek mümkün, kimilerinizi bu transit sürecinde Satürn de tepenizdeyken evlendirmemiz muhtemel kimileriniz ise aksine bir ayrılık deneyimleyebilir. Bu bireysel süreçlerinize göre şekillenecektir. Ayrca kariyer ve hedefleriniz konusunda da birden çok gündemle meşgul olabilirsiniz. 

Özellike son bir yıldır yaptığınız yoğun mesailerin sonucunda işinizde çeşitli ünvan değişimleri, terfiler söz konusu olabilir. Kendi işini yapanlar içinse öne çıkmaya, işini geliştirmeye çokça açık bir süreç. Burada değerli olan dağılmamanız ve istikrarlı bir şekilde isteklerinizin üzerine gitmeniz olacak. Becerilerinize güvenmeli, bildiğinizi konuşmaktan geri durmamalısınız ancak kibre kapılıp bilmediklerinizi de konuşmaya çalışmayın. Frene basmayı unutursanız ve büyüklüğün cazibesine kapılırsanız yanıltıcı tavırların peşinden süreklenebilirsiniz. 19 Ağustos ve 24 Aralık civarı günler kritik tarihler, buralarda daha dikkatli olmak lazım.

Yengeç: Önümüzdeki 1 yıl boyunca inançlarınız ve hayatın içinde geliştirmeye çalıştığınız her türlü konu için bir izolasyon süreci olabilir. Jüpiter’in genişletme prensibi ile çokça kontrolünüz dışında gelişecek konulara açık olabilirsiniz. Bu dönemde çeşitli evhamlarınızı, kararsızlıklarınızı artırması muhtemel olabilir ancak ben bu sürecin sizler için bir hazırlık dönemi olacağını düşünüyorum. Jüpiter’in yücelim yöneticiniz olduğunu ve ikizler transitinin ardından burcunuza geçecek olmasa son derece verimli zamanların habercisi olacak. 

Öncesinde ise biraz geri çekilip ya da hayatınızdan çıkartacağınız bazı konular ile bir demlenme sürecinde olacaksınız. Yarınlar için daha rasyonel, daha akılcı adımlar atabilmek adına belki çok okuya çok araştıracaksınız. Belki sürece çeşitli terapiler eşlik edecek ya da biraz yalnızlık cesareti sizde bambaşka kilitleri açabilir. Yıl genelinde sağlığın konusunda biraz daha hassas olmakla beraber, 19 Ağustos ve 24 Aralık tarihleri biraz daha dikkat yönetmen gereken konuları anlatıyor olabilir. Çalışma hayatın, düzeninde önemli gelişmeler olabileceği gibi, ufkunu da açacak bir süreç olabilir. 

Aslan: Bu sene düğünden düğüne gezip duracaksınız gibi ya da sosyal ortamlar, çevreler çoook genişleyebilir. Bir sürü yeni insan tanıyabilir, yeni grupların içine dahil olabilir, kalabalıklar içinde çokça yeni deneyim sahibi olabilirsiniz. Ayrıca idealleriniz ve hayallerinize de bu bir yıllık süreçte iftara 5 dk kala susamışçasına saldırabilirsiniz. Bir sürü hayal, istek beklenti arzu, insan ortam. Tam bir düğün evi kargaşası lütfen bu kargaşanın kurbanı olmayacak bir mesafede kendiniz için en iyi olacak yerde konumlanın.

Amaçsız ve sizi ileriye taşımayacak grupların peşinden sürüklenmeyin, mümkünse size derinlik ve uzmanlık katabilecek çevrelerde olmayı tercih edin. Aniden yükseldiğiniz planlar için önce sakinlikle uzun vadeli bir planlama yapın ve öylece adım atın. Yaratıcı olduğunuz konular ile öne çıkmanız da muhtemel ya da beklenen bir aşk kapınızı da bu dönem de çalabilir. Çocuk düşünenler içinde bu dönem destekeleyici olabilir, evlilik soruyorsanız tabi bazılarınızı kendi düğününüzde görebilirsiniz :)  19 Ağustos ve 24 Aralık civarı günler kritik tarihler, buralarda daha dikkatli olmak lazım. Özellike ortaklı kaynaklar ve konular sosyal ilişkilerinize yön verebilir. 

Başak: Çok işiniz var önümüzdeki 1 sene boyunca. Çoook çalışacak, büyük hedeflere ilerleyecek, toplumsal alanda yaptıklarınızla çok dikkat çekeceksiniz. Kendinize yaptığınız yatırımın meyvelerini kariyer hayatınızda yemeye başlayabilirsiniz. Önemli ve üst düzey kişilerle tanışabilir, yepyeni bir kariyer çevresine sahip olabilirsiniz. Uzmanı olduğunuz konularda o ilk ciddi tohumu burada ekebilir, geleceğiniz adına düşüncelerinizi hayatınıza çekebilirsiniz. Burada önemli olan ne yapacağınızı netleştirmek, aslında bu sizin için çok da zor değil. Eğitim, iletişim, teknolojik konular, ticaret kariyer gündeminizi bolca şekillendirecek. Kariyenizle beraber adınıza daha geniş çevrelere duyurabilirsiniz.

Başak her zaman ne yapacağını bilir sadece çok şey yapmaya çalışırken zaman kaybedebilir. Dolayısıyla belki artık yalnız devam etmemeli, hedefleriniz için işinizi kolaylaştıracak kişiler ve şeylerden destek almalısınız. Profesyonel desteğe başvurmak ve kendi işinizin dışındakileri uzmana bırakmak daha verimli bir süreç için aklınızda bulunusun. Bu süreç kimileriniz için ünvanlarında bir değişimi de gündeme getirebilir, özellikle ilişkiler aracılığı ile medeni haliniz de gündeminizde. 19 Ağustos ve 24 Aralık civarı günler kritik tarihler, buralarda daha dikkatli olmak lazım. 

Terazi: Önümüzdeki bir Jüpiter sizler için oldukça destekleyici etkiler sunabilir. Özellikle özgürleşmek ve yeni deneyimlere adım atmak için çokça fırsatlarınız olabilir. Kendinizi geliştirmek, kişisel gelişiminize katkıda bulunmak adına çeşitli eğitimler alabilir, yurtiçi/yurtdışı seyahatler yapabilir, manevi anlamda da yeni yolculukların kapısını aralayabilirsiniz. Kimileriniz için bir taşınmayı-mekan değişimi getirebilir. Ayrıca yeni tanışacağınız insanlar, katılacağınız sosyal ortamlar ve yapacağınız işbirlikleri de son derece destekleyici olabilir.

Burada önemli olan artacak olan fikirlerinizin hayatın akışında gerçekleştirilebilir ya da pratiğe dökülebilir olması. Vizyonunuzun genişleyeceği, ufkunuzun açılacağı bu zaman diliminde hangisinin peşinden gideceğinize karar vermelisiniz. Yoksa o mu bu mu derken oyalanarak zaman kaybedebilirsiniz. Ayrıca bu süreçte size verilen sözlere ve vaat edilenlere çok bel bağlamamalı, kendi çapınız kadar yüksekleri göze almalısınız. 19 Ağustos ve 24 Aralık civarı günler kritik tarihler, buralarda daha dikkatli olmak lazım. 

Akrep: Bu transit ile sonunda diliniz biraz olsun çözülecek, ketum ve genelde saklama/gizleme eğiliminde olan yanınıza iyi geleceğini düşünüyorum. Artık analiz etmeyi ve kendinizce yorumlamayı belki biraz azaltmanız ve güven çerçevesinde iletişim kurmayı deneyimleyebilirsiniz. Belki sırf bu sebeple ilişkilerinizde yaşadığınız güven ve iletişim problemlerinin farkına varacak olabilirsiniz. Tabi bu böyle e hadi artık konuşayımla değil de bir konunun tetiklemesiyle beraber gelişebilir. Tetiklenme belki ilişkilerinizde yaşadığınız problemlere çeki düzen verme isteği ya da bir terapi süreciyle olabilir. 

Diğer konumuz ise ortaklı kaynaklar, finansal konular ve yatırımlarınız. Bu dönemde borçlanmalarınız artabileceği gibi borçlanmaya çeşitli yatırımlarınız sebebiyet verebilir. Ayrıca başkalarından finansal anlamda destekler görebileceğiniz gibi tazminat, kredi, burs ve miras gibi konular da gündeminizde yer alabilir. Ek olarak bu süreçte derinlemesine öğrenmek istediğiniz konularda çokça araştırma, odaklanma imkanına sahipsiniz. Özellikle gizli, derin, metafizik ve psikolojik konularda merakınız artabilir. 

Yay: Önümüzdeki bir yıl boyunca ilişkiler konusu hız kazanırken çokça gündeminiz olacak. Mevcutta ilişkisi olanlar için ilişkisini bir üst aşamaya belki evliliğe taşıması söz konusu olabilir ancak ilişkisinde problemleri olanlar içinse özellikle partnerin özgürleşme isteğinden kaynaklı bir ayrılık deneyimlenebilir. Hayında biri olamayanlar için bolca kısmet kapıda :) Tam bir karpuz tezgahı gibi, hangisini seçeceksiniz şimdi. Vaatleri çok ama altı boş olanları iyi gözlemleyin, çok konuşan bir yerden sonra boş konuşmaya başlayabilir.

Özellikle aklınızda-hayatınızda olan kişilerle evlenmelinin yolunu arıyorsanız da karşınızdaki kişiyle çokça empati kurmak, onunla birlikte hareket etmek ve daha rasyonel bir bakış açısını benimsemek süreci kolaylaştırabilir. Biraz ona onun gibi davranın, kopyalayın. Ayrıca bu süreçte çeşitli anlaşma, ortaklık, işbirlikleri, taşınma ve mahkeme deneyimleriniz söz konusu olabilir. Kiracılar ve ev sahipleri için hukuksal süreçler deneyimlenebilir. Hangi tarafsanız sizin eliniz daha kuvvetli olacaktır ;) Son olarak yeni insanlar, çevreler ve bakış açısı kazanacağınız bu dönem aslında size çok iyi gelecek. 

Oğlak: Önümüzdeki 1 yıl boyunca sahaya çıkıyorsunuz, daha aktif daha fiziksel daha yoğun çalışamların olacağı bir süreç olabilir sizin için. Özelikle geliştirmek ve büyütmek istediğiniz konular için çokça fırsatınız olabilir. Çalışmayanlar için bu dönemde iş fırsatları çıkabilir. Çalışanlar ise yeni iş arkadaşları ortamları ya da çalışma alanının daha geniş bir ortama/çevreye evrileceğini söylenebilir. Bolca hareket, bolca konuşma, bolca insan ve etkileşim içinde olabilirsiniz. Bu sürecin size çok iyi geleceğini düşünüyorum, biraz olsun katı prensiplerinizle tepeye diktiğiniz gözlerinizin feri gelecektir :) 

Diğerleri gibi hayatı biraz daha esnek, daha uyanık daha kıvrak bir şekilde idame ettirmeyi öğrenebilirsiniz. Kontrol arzunuzu biraz rahatsız edecek olsa da ‘böyle de oluyormuş ya’ dedirtebilir ve hayatı ciddiye alma dürtünüzü dengeli bir seviyeye çekebilirsiniz. Yetişemeyeceğim diye korktuklarınızı büyütmek ya da kendi kendinizin önüne set çekmek yerine günün ihtiyaçlarına uygun bir davranış modeli geliştirin. Bugünde kalın, bugünlerde atacağınız her mantıklı adım yarınlarınızı inşa edecek. 

Kova: Aşk, özgüven, cesaret, bildiğini okumaktan geri durmayan size sahnenin kapıları açılıyor. Hep Aslan olana yaptığınız tezahürat bu sefer sizin için yapılabilir, bunun için süreç sizi desteklerken sizler de bu sefer ben diyerek bildikleriniz ve becerilerinizle öne çıkma cesareti gösterebilirsiniz/göstermelisiniz. Bunca entelektüel birikim, bunca iletişim ve komünite oluşturma becerisi sizler elbette çeşitli sebeplerle sunuldu. Plüton transitinden biraz korktunuz belki ancak Jüpiter’in yanı sıra bu dönemde size temelden güç verecek bir diğer gösterge kendisi. 

Kendinizi aşmanız, sesinizi daha geniş kitlelere duyurmanız için bütün taşlar yerine oturmuşken size sürecin keyfini çıkarmak kalıyor. Yaratılığınıza güvenin, becerilerinizi geliştirin, süreçte çeşitli eğitimler ile kendinize yatırım yapın. Ve tabi aşk da önümüzdeki süreçte kapınızı çalabilir, hatta aşklar :) E artık siz kime yükselirseniz onunla bir yola çıkarsınız. Seçenekleriniz bol olabilir, bu da ilişkilerin flört düzeyinde kalmasını getirebilir. Son olarak her konuda ne istediğinize karar verin yoksa seçeneklerin bolluğu sizi tam bir tatmine kavuşmaktan geri tutabilir. Çocuk isteyenler içinde şanslı bir süreç.

Balık: Bu süreç sizler için ev, aile, gayrimenkuller ve daha mahrem konularınızla ilgili çokça yoğun olacağınızı anlatıyor. Ailenizin kalabalıklaşacağı bir dönem olabilir, bu kimileriniz için yeni bebişleri kimileriniz için bolca misafir ağırlayacağınız bir dönemi anlatabilir. Ayrıca sizi bir göçebe bir hayata da sürükleyebilir, sık sık seyahate çıkabilir ve farklı yerlerde konaklayacağınız bir deneyim süreci de olabilir. İç dünyanıza çekileceğiniz bazı dönemlerden de bahsedebiliriz, belki bu içe çekilme sürecinde bilgeliğinizi hatırlayarak içsel bir özgüven geliştirebilirsiniz. 

Kariyer ve hedefleriniz de bu süreçten önemli ölçüde etkilenebilir, online-uzaktan çalışmalar yapabiliceğiniz bir yol izleyebilirsiniz. Kendinizi bir süre geri çekecek dünyevi yaşamın gerekliliklerini yani almanız gereken sorumlulukları kendi boğazınıza yapışarak kabullenmeye çalışabilirsiniz. Kendinizi ikna edeceğiniz tüm yollara başvururken, ailenizden destek görebilirsiniz. Ayrıca gayrimenkullerle ilgili gündemleriniz olabileceği gibi taşınma sürecini de anlatabilir. Partneri olanlar için partnerin kariyerinde hızlı ve çokça gelişmeden etkilenebileceğinizi de söylemek mümkün. 

Harekette bereket vardır ama pirince giderken bulgurdan olmayacağınızdan da emin olun :) Uzun zaman sonra bloga yazı yüklemenin heyecanı ile yorumlarınızı okumak çok mutlu eder 🤩

Yorumlar


D***
01.06.2024 13:09

Artı ve eksilere o kadar iyi bir mesafeden değiniyorsunuz ki ben gayet nötr bir şekilde kendi açımdan degerlendirebiliyorum bana getirilerini, ne karalar bağlıyorum ne gereksiz oranda beklentiye giriyorum. 2012 yarısından itibaren bakıyorum da sanırım yakın bir gündemim var yakın ilişkilerime dair fakat bence bu kez daha bilinçliyim 😅 Yine harika bir yazı olmuş Kübranur hanım emeğinize sağlık.


Z***
15.05.2024 14:39

Kübracim yine harikalar yaratmışsin ❤️ 2012 ikinci yarısında ise başladım(üniversiteden sonra atanma) 2013 yılının ilk yarisna kadar yoğun tempolu bir çalışma başlamıştı benim için.. doğal olarak bir özgüven de gelmişti o dönemde 😀 yıllar içersinde çalıştığım yerin beni tatmin etmediğini fark ettim şimdi bu dönemde bunu daha çok yoğun hiseediyorum😔 kariyer hayatımla alakali danışmanlığı senden almıştım ve sevdiğim işe yonelecegimi söylemiştin açılarımda iyiydi yani 😀bir de tarih vermişsin Ağustostan Aralık ayına dikkatli davranın demişsin sezgilerime dayanarak ve tabi bir de senden aldığım danışmanlığa istinaden de alacağım bir yara ile kullerimden yeniden dogacagim 😂


S***
15.05.2024 14:30

Jüpiter döngümü yaşayacağım hiç heyecan duymuyorum. O her şeyi büyütme etkisi beni bir miktar geriyor, 12'den de alacağım için bilemedim. Ne diyelim kader, kısmet, mukadderat... 😅


Yorum yap

İsmim gözüksün