GİRİŞ YAP

Kaosa Hoşgeldiniz! 10 Mart 2024 Balık Yeniayı

 • Kübranur Tokgöz Kübranur Tokgöz
 • 06 Mart 2024

Zodyağın son burcunda yaşayacağımız yeniay nereden baksan bir döngünün tamamlanışıyla beraber yapılacak yeni başlangıçları anlatıyordur. Yeni başlangıç demişken, balık burcunun dünyevi temalara son derece uzak olduğunu hatırlamak gerek. Balık burcundaki yeniay ile manevi düzlemde yapılacak yeni başlangıçlar öne çıkabilir. Bu bir kabulleniş, adanma, sivrilmiş yerleri törpüleme, kamburlaştıran yüklerden arınma, öze/içe doğru yönelme, daha büyük bir pencereden hayata bakma ve tabi yaşamı daha anlamlı kılacak idealler, yaratımlar üzerine olabilir. 

Satürn’ün Balık burcundaki yolculuğu elbette bu yeniayın tadını değiştiriyor. Tam da bugünlerde yüzmek istediğimiz nehrin suyu biraz çekilmiş olabilir şimdi bununla yüzleşme ve yüzmek için yeni nehirler arama vaktidir belki de. Çekilmiş nehrin yasını tutmak son derece anlamsız bir oyalanmaya sevk edebilir. Bazı isyanların muhatabı, bazı kaçışların da sonu olmuyor. Bu dönemde yaşama dair derin sorgulamalar içinde olabiliriz. Hüzün, melankoli ve yalnızlık hissiyatımız yoğun olabilir, kimliğimizi sorgularken, nitelikliklerimizi gözden geçirebiliriz. 

Tam da bu esnada Kierkegaard’ın ‘Tanrı benimle ne kastetmiş olabilir?’ sözü geldi aklıma. 

Yeni bir düzenden önce her zaman bir miktar bazen fazlaca kaos olur, tutulmalara doğru giderken oldukça anlaşılabilir bu kaos sanırım. Yeniay’a eşlik eden Neptün, kaygan bir zemin sunarken Merkür’ün henüz çok yeni Koç burcuna ilerlemiş olması da dikkat dercesine uyarıyor. Bulanık ve biraz da karamsar bir bilinçle yapacağımız değerlendirmeler hızlı ve keskin sonuçlar doğurabilecek kararlara itebilir. Savaşçı, benlik algısı yüksek bir zihin ile yüzülecek yeni nehirler bulmak elbette mümkün ama hani biraz rahatlayacaktık? Çizgisel zaman anlayışıyla yaşadığımız yanımıza kardır dercesine ilerliyoruz hayatın içinde, hepimiz. Üstelik aklımız halen yapamadıklarımızda :)

Neyse toparlıyorum, tutulmalardan önceki Kaosa hoşgeldiniz. Olabildiğince ‘dengeli’ sorgulayın. 

Genel etkileri; 

 • Manevi, dini lideler ve gruplarla ilgili gelişmeler,
 • Diyanet başkanlığı, imam hatipler
 • Bürokratik/kamusal alandaki dini/gizli yapılaşmalarla ilgili gündemler
 • Toplumsal olarak yapılması gereken bazı fedakarlıklar, tasarruf konuları
 • Halk sağlığı, güvenliği, beslenme ve barınmaya dair konular, 
 • Ülkemiz haritasının kritik göstergelerinden biri olan Ay, Neptün karesi alıyor. Bu oldukça hassaslaştıran ve dağıtan bir transit. Bu açı uzun bir süre daha aktif olmaya devam edecek, bu yeniayın yükseleninin ülkemiz haritasının Ay’ının üzerine düştüğü için değinmek istedim. 
 • Bulaşıcı hastalıklar, sahte alkol vb uyuşturucu maddeler, sudan gelebilecek zehirli maddeler, dolandırıcılık/hırsızlık vb olaylar
 • Bu yeniay ile pozitif anlamda :) halkın ruh sağlılığı için devlet destekli psikolojik/sosyal hizmetler olabilir.
 • Deniz ulaşımı, gümrükler, deniz ticareti ve geçiş kanallarıyla ilgili gündemler olabilir. 


Koç ve Yükselen Koç;

Yeniay enerjisini perde arkasında yaşayabilirsiniz, etkileri daha çok sizin iradenizin dışındaki konular üzerinden gelişebilir. Bazı sürpriz haberler alabilirsiniz, haberleşme ve yolculuk konuları olabilir. Kariyer, hedefler ve geleceğiniz konusunda ahtapot gibi 8 kolla sarılsanızda yetişemediğiniz durumlarla yüzleşebilirsiniz. Hayatın sizi sürüklediğini düşündüğünüz bazı yeni süreçler olabilir. Burcunuzda bir tutulma yaşamaya doğru giderken tam anlamıyla bir kaosun içinde hissediyor olabilirsiniz. Biraz isyankar, her an beklenmedik bir adım atabilecek tavrınızda var. Bu kimizileriniz için kariyer kimleriniz için ilişki kimleriniz için bugüne kadar inşa ettiği kimliği üzerine olabilir. Daha çok manevi olarak deneyimlenecek bir yeniay olduğunu düşünsem de somut anlamda finansal, ticari, çeşitli imza-evraklar ve özellikle yolculuklar/ayrılıklar üzerinden deneyimler de sunabilir. Sağlığa özen göstermeli, özellikle zihinsel.

Genel yorumlardır, bireysel haritanızdaki konfigürasyon bir gezegenin niteliklerini çokça değiştirebilir. 

Boğa ve Yükselen Boğa;

Yeniay sosyal çevre, arkadaşlarınız, idealleriniz ve yarınlarınız için etkilerle geliyor. Bazı hayallerinize adım atıyor olabilirsiniz, oldukça kalabalık ortamlarda hedeflerinizle meşgul ve yoğun bir süreçten geçiyor gibisiniz de. Yarınlarda kendinizi görmek istediğiniz nokta için bugünlerde sorumlulukları göğüsleyen, esnek, yenilikçi ve garantici tavırlardan uzaklaşan bir boğa var gibi. Jüpiter Uranüs kavuşumunun meyvelerini yemeye başladınız gibi. Bir komünite içinde yer alıp kendinize maddi manevi destekler bulabilirsiniz, bugünlerde her ne ile uğraşıyorsanız süreç sizi destekliyor. Yakın zamanda çok daha iyi koşullarda olabilirsiniz. Finansal anlamda yeni kazanç kapıları, destekler söz konusu olabilir. Yeteneklerinizi ve sahip olduğunuz değerleri mutluluğa, paraya çevirmek için uygun koşullar sağlanıyor. Tutulmalara doğru çalışma hayatınızda yaşanacak değişimler, hayatınızda yepyeni bir sezonu da beraberinde getirebilir.

Genel yorumlardır, bireysel haritanızdaki konfigürasyon bir gezegenin niteliklerini çokça değiştirebilir. 

İkizler ve Yükselen İkizler;

Hedefleriniz, geleceğiniz ve kariyerinizle ilgili konularda etkiler alıyorsunuz, yeniay esnasında yükselen İkizler burcu ile sizin için 2 kez altı çizilen bir yeniay. Kariyer hayatınızda şahsınızı ilgilendiren spesifik bir konu gündeme gelebilir. Yöneticilerinizin değişimi ya da çeşitli mecburi düzenlemelerden dolaylı etkiler alabilirsiniz. Bu yeniay çalışmayanlarınız için yeni bir sektöre geçişi, hedeflerinizle ilgili bir metot değişimini, sizi daha iyi hissettireceğini/keyif alarak yapacağınızı düşündürdüğünüz yeni bir sürece sevk edebilir. Mevcut düzenin, sistemin içinden özgürleşip yepyeni ve özellikle ruhsal anlamda sizi tatmin edecek şekilde bir organizasyon içine girebilirsiniz. Tutulmalara doğru giderken geleceğiniz konusunda arafta kaldığınız, ne istediğinizden emin olamadığınız, ilişkilerinizi de gözden geçirdiğiniz birden çok mesele olabilir. Yeterince olgunluk kazandığınızı düşündüğünüz bir mesele için artık sivrilmek isteyebilir, sesinizi daha çok ve keskin çıkarabilirsiniz. İdealleriniz için aradan çekilen bazı şey ve kişiler olabilir.

Genel yorumlardır, bireysel haritanızdaki konfigürasyon bir gezegenin niteliklerini çokça değiştirebilir. 

Yengeç ve Yükselen Yengeç;

İnançlarınız, hayata bakış açınız, vizyonunuz bu yeniayın hedefleri arasında. Bir süredir manevi konularda körelmiş, bazı derin bağlardan kopmuş, hayatın anlamsızlığı üzerine sorgulamalar içinde olabilirsiniz. Kimileriniz inanç boyutunda derin sorgulamalar içinde olabilir, bazı inançlarınızı geride bırakmanın eşiğinde olabilirsiniz. Özellikle size düşen ve düşmeyen konuların ayırdına varıyor ve içinizdeki ebeveynlik dürtüsünün sonuçlarıyla yüzleşiyor olabilirsiniz. Yengeç denildiğinde pasif bir algı oluşuyor ama aslında son derece kontrolcü, yer yer kendinizi dahi manipüle edebilecek güçte olduğunuzu hatırlamakta fayda var. Somut anlamda yurtdışı, çeşitli eğitimler ve akademik konular, yolculuklar, varsa hukuki süreçler, basın-yayın-medya kanallarıyla ilgili gelişmeler söz konusu olabilir. Bazı dualarınızın kabul olması için sabırlı ve irade sahibi olmanız gerektiğini kabullenebilirsiniz. Yarınların iyimser, romantik, huzur dolu hayalinden bugüne, mevcuda geri dönüp bu ana, bu anın gerçekliğine bakmalısınız. Büyük seçimler yapmak zorunda değilsiniz, bir hayat nadiren büyük seçimler, çokça küçük seçimlerle yaşanıyor.

Genel yorumlardır, bireysel haritanızdaki konfigürasyon bir gezegenin niteliklerini çokça değiştirebilir. 

Aslan ve Yükselen Aslan;

Somut anlamda ortaklı kaynaklar, finansal konular, çeşitli ödemeler, vergi-miras-kredi, eşin-ortağın parası gibi konularda etkilere açıksınız. Bu konular çerçevesinde bazı adımlar atmak isteyebilirsiniz, kimleriniz için bir ortaklık gündemi de söz konusu olabilir. Özellikle işiniz için finansman desteği alabilir, kendi işini yapanlar riskli bir yatırım yapabilir. Tutulmalara doğru ilerlerken eteğinizdeki taşları dökeceğiniz konular da var tabi. Özellikle manevi/psikolojik anlamda kendinizi neden alacaklı ve borçlu hissettiğinizi sorguluyor olabilirsiniz. Sosyal çevreniz, arkadaşlarınız, ilişkileriniz, yarınlardaki ideal siz üzerine temelleniyor olabilir bu sorgulamalar. Yüzeyin altında kalan, görülmek istenmeyen bazı bağımlılıklarınızla yüzleşiyor olabilirsiniz. Verdikçe/yaptıkça sevildiğinizi düşünüyor olabilir misiniz? Öylesine bir soru, öylesiniz demiyorum. Çeşitli ilişkilerinizde bazı maddi-manevi krizler meydana gelebilir, bu krizlerin muhatabına değil sizi aslında hangi noktanın rahatsız ettiğine odaklanın. 

Genel yorumlardır, bireysel haritanızdaki konfigürasyon bir gezegenin niteliklerini çokça değiştirebilir. 

Başak ve Yükselen Başak;

İlişkiler, evlilik, ortaklıklar ve çeşitli anlaşmalar üzerinden etkiler alıyorsunuz. Olduramadığım ama oldurmaya çalıştığım bu kişiyi/ilişkiyi neden istiyorum diye düşünebilirsiniz bir süre ya da beni neden istemiyor, neyim eksik girdabına düşenleriniz de olabilir. En başta ’suyu çekilmiş bir nehir burası’ benzetmesi yapmıştım. Suyu çekilmiş nehrin yasını tutmak da gereksiz bir oyalanma. Şimdi yeni insanlar, yeni ve anlamlı ilişkiler kurmak için korkularınızın üzerine doğru yürüyorsunuz. Ne olacaksa olsun dercesine, inatçı ve normalinizin aksine hesapsızca. Tutulmalaradan önce ilişkiler, evlilik ve ortaklıklar alanında deneyimlediğiniz bu kaos, belki de uzun zamandır öğrenmeniz gereken şeylerin son dersi olacak. Burada gerçek bir yüzleşme olmazsa dersi alttan vermeye devam etmek çok daha sıkıcı ve toksik. Kimileriniz ise problemsiz ilişkilerini bir üst aşamaya taşıma kararı alabilir. Kariyerle bağlantılı ortaklık, anlaşma gündemlerinden de söz edebiliriz. Değer yargılarınızın ve kazanç modelinizin değişmesinde etkili olabilir.

Genel yorumlardır, bireysel haritanızdaki konfigürasyon bir gezegenin niteliklerini çokça değiştirebilir. 

Terazi ve Yükselen Terazi;

Çalışma hayatınız, rutinleriniz, düzeniniz gibi konularda atacağınız bazı yeni adımlardan bahsedebiliriz. Bir süredir fazlaca görev üstlenmiş, kendinizi baskı altında hissediyor olabilirsiniz. Bu yeniay ile yaptığınız bunca işten, aldığınız bunca sorumluluktan ne kadar keyif alıyorsunuz ya da ruhunuzu ne kadar doyuruyor bunları sorgulayabilirsiniz. ‘Bir şeyler yapıyorum ama…’ gibi ucu açık ve nereye doğru ilerlediği belli olmayan günler geçirmek sıkıcı bir hal almış olabilir. Günlük rutinlerinizi, işinizi, hayatınızı idame ettirirken aldığınız her türlü sorumluluğu farklı ve size daha çok hitap eden bir noktaya taşımak isteyebilirsiniz. Çeşitli eğitimler, basın-yayın-medya ya da profesyonel bir yardım alarak işinizi daha nitelikli ve sizi daha tatmin hissettirecek bir noktaya taşıyabilirsiniz. Yakın zamanda kendinizi işinizle, düzeniniz bağlantılı daha keyifli bir duruma adayabilir, hatta bunun pozitif sonuçlarıyla karşılaşabilirsiniz. İşinizle bağlantılı atacağınız adımların finansal sonuçları olabilir, kredi çekmek-borç almak gibi. Ayrıca çevrenizden birilerinden gelecek bir fikir-işbirliği ile yine işinizle ilgili gelişmeler olabilir. İşinizle bağlantılı yolculuk, daha önce iş başvurusu yapılan yerlerden dönüşler olabilir. 

Genel yorumlardır, bireysel haritanızdaki konfigürasyon bir gezegenin niteliklerini çokça değiştirebilir. 

Akrep ve Yükselen Akrep;

Artık aşık olmanın vakti geldi!! ya da ‘artık sevdiğim bir şeyler yapmak, üretmek, mutlu olacağım şeyler yapmak istiyorum!’ diye ısrarcı bir kapı çalma modunda olabilirsiniz. Kendinize fazla yükleniyor ve keyif almak için kendinizi iyileştirmek adına her türlü yola başvuruyor olabilirsiniz. Psikolojik destek almak, derinlere dalıp sorgulamalar yapmak dahil. Bunun için çevrenizdeki insanlarla konuşmak, söylemek istediğiniz ama uzunca zaman kendinize sakladığınız düşüncelerinizi paylaşma cesareti göstermek şeklinde olabilir. Ketum ve gizemli yapınız bu yeniay ile çözülebilir, yine kendi kendini yıkıp yeniden doğuracak bir akrep :) Kimileriniz hayatı daha anlamlı kılmak adına çocuk yapma düşüncesi içine girebilecekken, çocuk düşüncesi olmayanlar kendini yeniden doğuracak. Bu yeniden doğumda başkalarına güvende olacak, bir de böyle deneme cesaretini de yine ancak sizler gösterebilirsiniz. Somut anlamda hobileriniz, yetenekleriniz üzerinden yeni işler-uğraşlar gündeme gelebilir. Özellikle başkalarına mentorluk yapmak ve eğitim vermek üzerinden şekillenebilir.

Genel yorumlardır, bireysel haritanızdaki konfigürasyon bir gezegenin niteliklerini çokça değiştirebilir. 

Yay ve Yükselen Yay;

Aile, ev, yaşam yeri, ilişkiler, geçmişiniz ve gayrimenkuller gibi konular üzerinden etkiler alıyorsunuz. Somut anlamda ev, şehir değişimi ya da ev içinde yapılacak bazı değişimler söz konusu olabilir. Taşınmak için ortam müsait kimileriniz fiziksel bir yer değişimi yaşayabilecekken kimleriniz ruhsal anlamda oluşan bir girdabın içinden kendini çıkartabilir. Bu kök aile ve ailenden kaynaklanan dramalardan uzaklaşmak olabileceği gibi kurduğunuz aile, romantik ilişkinizle de bağlantılı olabilir. Artık sizi beslemeleyen şeyin dibi çoktan sıyırdığınızı fark edebilirsiniz, yeni bir şeyler lazım belki yeni bir merak ya da aşk diyebileceğiniz şeyler/kişiler, yaşama hevesi de diyebiliriz. Kimleriniz bir gayrimenkul alım-satım konuları içine de girebilir, emlakçılar, arabulucular ile iletişim trafiğiniz olabilir. Bu dönemde atacağınız adımlar rutinlerinizi şekillendirebilir, işinize yansıyabilir. Evden çalışmak ya da freelance işlerle meşgul olmak mümkün. Yaşamınızı ‘kendi yolcuğunuzu’ öncelikleyerek devam ettirmenin kararından hemen önceki son kaos. Yaşama deneyimleyerek keşfetmeye gelmiştiniz zaten, sizi bilge bir yere taşıyan da biraz bu. 

Genel yorumlardır, bireysel haritanızdaki konfigürasyon bir gezegenin niteliklerini çokça değiştirebilir. 

Oğlak ve Yükselen Oğlak;

Karmakarışık bir zihin, rahatlamak ve daha iyimser/rahat bir akışa geçmek için iyi bir şeyler duymaya ihtiyacınız olabilir. Sorumluluklar, yapılacaklar, yapılamayanlar, gecikenler üzerine olan düşüncelerinizin esiri olmuş ve artık hepsini kaldırıp çöpe atasınız var gibi. Bu yeniayın size iyi geleceğini düşünüyorum, her şeyi allaha havale edip yola ‘yapabildiğiniz, elinizden gelen kadarıyla’ devam etmenin kıyısındasınız. Tutulmalara doğru hedeflerinizin, varmak istediğiniz o zirvenin değişeceğinin ilk emaresi bu yeniay. Yakıtınız artık hırslarınızdan ziyade yaratıcılığınız, üretkenliğiniz ve kabiliyetleriniz üzerine olabilir. Somut anlamda yeni bir iş anlaşması, işinizle bağlantılı evrak-imza-iletişim süreçleri, yolculuk ya da çeşitli teklifler gündeme gelebilir. Kendi potansiyelinizle öne çıkacağınız, nihayetinde keyif alacağınız bir sonuç söz konusu olabilir. Kimileriniz keyif alacağı bir eğitime başlayabilir, iletişimin ve hareketin daha yoğun olacağı süreçlere ilerleyebilirsiniz. Kendinize yatırım yapacaksınız. 

Genel yorumlardır, bireysel haritanızdaki konfigürasyon bir gezegenin niteliklerini çokça değiştirebilir. 

Kova ve Yükselen Kova;

Finansal konular, yetenekleriniz, donanımınız ve destekleriniz gibi konular üzerinden somut anlamda bazı yeni adımlar atabilirsiniz. Özellikle yetenekleriniz, hobileriniz ve keyif aldığınız uğraşlar üzerinden yeni bir kazanç kapısını aralayabilirsiniz zaten Satürn de uzun zamandır sizi bu alana doğru ittiriyor olabilir. Şu an için henüz bir netleşmeden ziyade elinizi cebinize atıp sahip olduklarınıza şöyle bir göz gezdirebilir ve hangisinin sizin için daha önemli/bunda daha iyiyim diyebileceğiniz noktada olduğunu sorgulayabilirsiniz. Tazecik, toy bir istek ama oldukça heyecan verici ve inatçı olabilirsiniz. Yolun başında olmanın acemiliği, belirsizliğin endişesi ama bir o kadar da ne yapabileceğimi biliyorum özgüveni üzerine ilerlenecek bir yol bu. İleri görüşlü olduğunuzu hatırlamakta fayda var, dönemin sosyal, politik, ekonomik koşullarını göz önünde bulundurarak insanların ‘bunu alana kadar buna ihtiyacım olduğunu bilmiyordum’ dediği şeylerin yaratıcısı olabilirsiniz. Tutulmalara doğru mevzu netlik kazanmaya başlayacaktır, iddialı geliyorsunuz. Ek olarak kimileriniz ev, aile konularında, çocuğu olanlar çocukları için harcamalar yapabilir. Bir projenizin ekmeğini somut anlamda yiyebilirsiniz, bir de tatil vb keyfi harcamalar olabilir. 

Genel yorumlardır, bireysel haritanızdaki konfigürasyon bir gezegenin niteliklerini çokça değiştirebilir. 

Balık ve Yükselen Balık;

Tutulmalardan önceki son kaosa en çok siz hoş geldiniz :) Kaos demem endişelendirmesin aslında son 1 yıldır somut gerçeklikle, dünyevi temalarla yoğun bir ilişki içindesiniz. Pek alışık olmadığınız ya da size sevimli gelmeyen bu sürecin en başından beri buna ihtiyacınızın olduğunun altını defalarca yazıp, karamsarlığa, kaygıya kapılmamanız adına elimden geldiğince destek olmaya çalıştım. Şimdi bir es verme, güzel bir istasyonda inip tazelenmek için enerji toplama ve aslınızı hatırlama zamanı. Sevdiğiniz bir yere kısa bir ziyarete gidiyormuşsunuz gibi düşünün. Ne istediğinizi, yeteneklerinizi, neden tüm bu derdi sırtlandığınızı hatırlayacaksınız. Bu dönemde birçok konuda bazı kararlar alabilirsiniz, alacağınız kararların atacağınız yeni adımların sonucunda bazı eğitimlere başlayabilir, bazı imza-evrak-iletişim süreçleri olabilir. Yetenekleriniz ve donanımınıza da güven duyacaksınız, belki yaşam yolculuğunuzda maddi manevi daha bağımsız olarak ilerlemek adına oluşan bazı farkındalıklar da vardır. Aile bireyleriniz, yaşam yeriniz, gayrimenkulleriniz ve evinizle ilgili de konularda somut deneyimler olabilir. Finansal bir destek de var gibi :)

Genel yorumlardır, bireysel haritanızdaki konfigürasyon bir gezegenin niteliklerini çokça değiştirebilir. 

Balık yeniayını yazmak son derece motivasyon istiyordu, sonunda başardım :) Önümüzde tutulmalar var, oldukça meraklı ve heyecanlıyım. En kısa zamanda onları da yazacağım. Tutulmaların bireysel anlamda sizleri nasıl etkileyebileceğini daha detayda öğrenmek isterseniz ‘Tutulmalar Öngörüsü’ olarak açtığım danışmanlıktan randevu oluşturabilirsiniz. 4 Tutulmayı birden yorumlarken; progress, profeksiyon, ZR, solar return ve firdaria gibi teknikleri de göz önünde bulundurarak yapacağım elbette :)  Tutulmalar Öngörüsü Danışmanlığı 

Tutulmalara dair daha önce yazdığım bir yazının linkini de buraya bırakıyorum, örnek olarak geçen yıl ki tutulmara değinmişim o kısımları dikkate almadan tutulmalar özelinde yazdıklarımı okuyabilirsiniz. Yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Son olarak 2022 Nisan ayında hayatınızda neler oluyordu? Hangi konuları imajine ettiniz, hayal ettiniz, idealleriniz nelerdi o dönemde? Bugünlerde o tarihe bir geri dönüp neler umdunuz neler buldunuz diye bir göz gezdirin belki unuttuğunuz şeyler vardır, hatırlarsınız. Yakında tekrar görüşeceğiz, güzel yorumlarınız işimin en keyifli yanı :)

Yorumlar


Z***
18.04.2024 16:02

Kübra hanım aynı şeyi güneş tutulması terazi burcunuzdaki paylasiminizda da söyledim simdi bir daha söylemek istiyorum 😀 güneş burcu terazi yükseleni oğlak olan biri olarak ve de BENİ TANIMADIĞINIZ HALDE 😀 nasıl oluyorda bu kadar beni anlatabiliyor terazi oğlak paylaşımınız 😉 umarım vermiş olduğunuz emeklerinizin karsiligini misliyle alırsınız başarılarınız daim olsun 🙏🎉


A***
19.03.2024 22:58

Tam kaosun içindeyim 🤦🏻‍♀️


E***
13.03.2024 13:49

Yükselen ikizler olarak nokta atışı olmuş gerçekten 👏🏻 emeğinize sağlık


S***
10.03.2024 13:37

Yine çok güzel bir yazı olmuş , emeğinize sağlık ❤️❤️


E***
07.03.2024 15:11

O kadar fazla tutulma ve burç yorumları okuyorum ama yine dönüp dolaşıp Kübra hanımın yorumuna geliyorum, öyle bir "cuk oturma" durumu :)


Yorum yap

İsmim gözüksün